14.09.2009 10:20

Co říkají o skautingu rodiče našich členů?

Vážení rodiče a návštěvníci našich stránek, 

možná máte doma dceru nebo syna, kteří by se rádi podívali do skautského oddílu. Pro vás, kteří přemýšlíte, že byste jim to umožnili, jsme se rozhodli nabídnout pohled z rodičovského úhlu. Poprosili jsme několik rodičů dětí z našich oddílů, jestli by nám nenapsali, co si vlastně o skautingu myslí. Ujali se toho ochotně, někteří dokonce vytvořili parádní snímky ve vlastní dílně. Tímto jim moc děkuji a doufám, že vám jejich slova pomohou s rozhodováním.

Lucie Schäferová - Tajfun, vedoucí

 

Kontakty na naše oddíly a celé skautské středisko naleznete "v sekci oddíly a středisko".


"Můj syn chodí do skauta druhým rokem. Za tu dobu se naučil spoustu nových her a našel si hodně kamarádů. Nejvíc se mu líbí na táboře. Skauta doporučuji všem rodičům."

Dana P., Vratislavice

(syn ve 2. smečce vlčat)


"Jsme rádi, že náš syn chodí do skautského oddílu. Zažívá s partou podobně starých kamarádů spoustu zajímavých akcí. Poznává hodnoty, které jsou pro život důležité, jako je přátelství, čestnost, odvaha, dobrý vztah k přírodě a další. Z vlastní zkušenosti víme, že kamarádi ze skauta ho budou provázet celým životem."

Dita V., Liberec

(syn ve 2. smečce vlčat)


"Jsme rodiče jedné světlušky, která má za sebou první rok krásných zážitků z výletů a schůzek, kde si hrají, soutěží, učí se novým dovednostem. Ale co hlavně? Učí se být samostatní. Je to takový „zdravý základ života“. A letos ta naše světluška přechází do oddílu starších holek. Jsme rádi, že je mezi dětmi a lidmi, kteří si rozumí a jsou jako jedna rodina. Jejich vedoucí jsou pracovití, pravdomluvní, přívětiví, musejí být občas přísní a hlavně je s nimi prča. Prostě mají všechna „P“ pohromadě.

 Monika D., Liberec

(děti v 5. roji světlušek a 7. oddílu skautek)


 
"Obě naše děti chodí od malička na skautské výpravy, protože i my jsme se podíleli na činnosti ve skautském oddílu. Kromě toho, že při různých aktivitách získají děti ve skautu manuální zručnost, přesvědčí se na vlastní oči o tajemstvích přírody a navíc získají spoustu zážitků při společných hrách."

Ilona a Miloš K., Liberec

(děti v 2. smečce vlčat a 5. roji světlušek)


 
"Naše děti chodí do skauta prvním rokem. Na schůzkách se učí, jak se chovat k přírodě a ke kamarádům. Jednou za měsíc se účastní víkendových výprav, odkud se vrací spokojení a plní dojmů. Mají kamarádský vztah s vedoucími oddílu, s nimiž si rozumí i rodiče. Děti skaut ovlivnil v samostatném rozhodování. Letos zažily velké dobrodružství na svém prvním skautském táboře, kde si musely od samého počátku, včetně postavení tábora s pomocí rodičů a vedoucích, vše sami vyrobit. Jako rodiče doporučujme skauta všem rodičům a dětem."

Laďka Č. a Markéta H., Liberec

(děti ve 2. smečce vlčat a 5. roji světlušek)


 
"Můj syn chodí do skauta již pátým rokem a je tam spokojený. K účasti na schůzkách, výpravách i na táboře ho nemusíme přesvědčovat. Jezdí tam rád, protože má mezi skauty dobré kamarády a přátele a protože ho baví nápaditý a všestranný program schůzek a výprav. Své děti budu ve skautingu podporovat, zaujal mě svou všestranností, dlouholetou tradicí a jsou mi velmi sympatické skautské zásady, které vedou děti k pravdomluvnosti, přátelství, zdvořilosti, samostatnosti i ochraně přírody."

Petr K., Liberec

(syn v 2. smečce vlčat)


 
"Můj syn chodí do skauta rok a velice si to chválí. Jezdí na víkendové výpravy a naučí se spoustu věcí. Chodí domů se spoustou zážitků. Skauta doporučuji."

Radka L., Liberec

(syn ve 2. smečce vlčat)

 

—————

Zpět


Kontakt

Junák - český skaut, středisko Ještěd Liberec, z. s.

Zemědělská 302/18a
46008 Liberec 8
Česká republikaKalendář akcí

07.03.2013 18:15

Alternativa

Celý článek

—————

01.09.2012 14:00

Zlatá horečka propukla!

Celý článek

—————

08.06.2012 16:00

SAPS - Středisková akce pod stany

Celý článek

—————