01.09.2013 08:30

Samuelova noc

Samuelova noc
 
31. 8. - 1. 9. 2013 proběhlo v Hanychově tradiční střediskové zahájení 24hodin, tentokrát s podtitulem Samuelova noc.
 
Že vůbec nevíte, že nějaká Samuelova noc existuje? To není nic divného, protože je důležitá jen pro stvoření noci, jako jsou upíři, vampýři a černí i bílí vlkodlaci - a také pro lovce upírů a lovce vlkodlaků.
Těchto šest klanů se v předvečer Samuelovy noci sešlo, aby v přátelském poměřování sil zjistili, kde se za uplynulý rok naučil nejvíc nových kouzel. Není ovšem nic divného, že se všichni snažili své znalosti vylepšit na poslední chvíli a pátrali v celém širém okolí Hanychova po nějakých dalších kouzlech navíc, kterými by své protivníky trumfli. Před ostatními klany byly děti chráněny maskami, které si předtím samy vyrobily, aby se mohly pohybovat v nepřátelském terénu inkognito.
 
Kouzla ovšem nestačilo pouze v hlubinách města najít, bylo potřeba se je také naučit předvést správnými čarodějnými gesty, aby večer před přísnou porotou z bratrstva temné kápě získalo patřičného uznání. Každé počáteční písmeno slov zaklínadla určovalo konkrétní pohyb, počet písmen ve slově pak počet lidí, kteří mají pohyb předvést.
Tak při zaklínadle "Noc je mladá." si museli nejprve tři z družiny (klanu) lehnout na záda, potom dva chytit souseda za ucho a nakonec si všichni sundat mikinu. Jen tak se jim kouzlo mohlo počítat.
 
Při slavnostním ohni se za přítomnosti rodičů dětí odehrálo předání vlčat a světlušek do oddílu skautů a skautek, a starší skauti a skautky přešli speciálním rituálem do roverského věku.
Ať ve starých oddílech, nebo v těch nových, všem přejeme krásný start do dalšího skautského roku - 2013/2014!
 
 

—————

Zpět


Kontakt

Junák - český skaut, středisko Ještěd Liberec, z. s.

Zemědělská 302/18a
46008 Liberec 8
Česká republikaKalendář akcí

07.03.2013 18:15

Alternativa

Celý článek

—————

01.09.2012 14:00

Zlatá horečka propukla!

Celý článek

—————

08.06.2012 16:00

SAPS - Středisková akce pod stany

Celý článek

—————